top of page
20221119_151934.jpg

O nás

Sdružujeme aktivní modeláře z uherskohradišťského okresu zabývající se lepením plastikových modelů letecké, pozemní a jiné techniky.

Klub plastikových modelářů Uherské Hradiště (KPMUH) vznikl v roce 2016 s hlavním cílem propagovat plastikové modelářství jako kvalitní náplň volného času pro kohokoli bez rozdílu věku a pohlaví. V témže roce se klubu podařilo uspořádat první ročník výstavy s názvem Modelářský košt, čímž podniknul první krok na cestě ke svému druhému cíli, a to obnovení tradice modelářských výstav a soutěží na Uherskohradišťsku.

Výstava Modelářský košt vychází z žákovské soutěže Křídlo svatého Václava, kterou od roku 2006 pravdielně pořádá Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště. Rovněž volně navazuje na dlouholetou řadu modelářských soutěžních výstav Vánoční cena Moravského Slovácka, kterou v Uherském Hradišti pravidelně pořádali Letecký modelářský klub Březolupy a uherskohradištší modeláři.

Modelářský košt má v současnosti dvě části: soutěžní výstavu a modelářský workshop Křídlo svatého Václava, který je určen pro žáky základních a středních škol a probíhá zpravidla den před hlavní výstavou v prostorách SŠPHZ. Následující den probíhá hlavní nesoutěžní výstava Modelářský košt, která je již určena všem věkovým kategoriím a je rovněž veřejně přístupná. Více informací o obou částech naleznete v sekci MODELÁŘSKÝ KOŠT.

KPMUH v současnosti tvoří osm členů. Předsedou klubu je Mgr. Pavel Šupka, pedagog a ředitel původní soutěže Křídlo svatého Václava.

Máte na nás dotaz?

Napište nám na: kpmuh@email.cz

bottom of page