top of page

Klub plastikových modelářů

Uherské Hradiště

Milí modelářští přátelé,


známe termín letošního ročníku výstavy Modelářský košt 2023! Letos se na vás budeme těšit v sobotu 25. 11. na obvyklém místě, tedy na Klubu kultury v Uherském Hradišti.


Plné znění propozic bude zveřejněno s blížícím se datem výstavy. Rovněž bude následně spuštěna elektronická registrace a facebooková událost. Sledujte náš web a Facebook pro více informací!
Vážení přátelé!Dovolte mi udělat (téměř) závěrečnou tečku za naším Modelářským koštem 2022.

Především mi dovolte touto cestou poděkovat našim manželkám a rodinám, které nás v našem snažení uspořádat tak velkou akci podporují, nemluvě o našem společném koníčku.

Dále bych jako takzvaný předseda poděkoval všem členům našeho KPM UH za vzornou docházku, usilovnou pomoc psychickou i fyzickou při přípravě sálu i úklidu a pečlivý dozor, pomoc modelářům v orientaci i za společenskou stránku věci (tzv. 3P = poklábosit, pokecat, pochválit).Děkuji Renkovi Hudákovi za pečlivou pedagogickou práci při našem prvním mikroworkshopu s dětmi, které si chtěly vyzkoušet modelařinu.A největší poděkování patří Ondřeji Šupkovi, který je IT mozkem našeho koštu a který přivezl ještě stoly a prožil v závěru tohoto týdne smršť přihlášek, dělal tabulky, připravoval diplomy, občerstvení, pamětní listy, odznáčky a pak v tom průvanu na klubu na PC datloval průběžné výsledky, zapisoval vítěze a poskytl rozhovor místní ITV Slovácko.Jsme velmi vděční našim letošním sponzorům, prodejcům a mediálním podporovatelům:

Město Uherské Hradiště, Klub kultury Uherské Hradiště, Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště, Střední škola letecká Kunovice, Aeroklub Kunovice, Letecké muzeum Kunovice, Pivovar Jarošov, Pivovar Rotor, Vinaři Derfla, Vinař Jan Zábranský Uherské Hradiště, Dobrý den s Kurýrem, TV Slovácko, JENA Model, Modelové domečky Špalek, RS Models, Obchod Valka, JLC Libor Kopeček, Bonifác Modelko.


Děkuji za úžasnou přednášku pana PhDr. Daniela Švece, zapáleného propagátora osudů našich československých letců, mnohdy tak hrdinských i tragických. Věřím, že jste si s ním stačili popovídat a prohlédnout si to neuvěřitelné množství exponátů.


Ale hlavní dík jde za Vámi – modeláři. Opět se nás sešlo více než vloni, letos i mnohem více žáků ZŠ a SŠ. A v modelech se hrubým odhadem dotýkáme pětistovky, protože některé exponáty byly sestaveny někdy až z neuvěřitelného počtu modelů!!!

A hlavně děkujeme, že zde vládla příjemná, přátelská atmosféra. Jsme moc rádi, že jsme se s Vámi mohli vidět a že jste byli ochotni vážit mnohdy takovou cestu, třeba až ze Slovenska.Bude-li počet modelů i účastníků do budoucna stoupat, budeme muset příště koupit další stoly, rozšířit počet míst na balkonech nebo koupit pro sebe nějaký nový větší kulturák… Případné nedostatky určitě po hodnotící schůzi vychytáme, abyste se příště u nás cítili ještě lépe!Končím s pozváním na příští Modelářský košt 2023, který se bude konat 25.11.2023 opět na Klubu kultury Uherské Hradiště.Pavel Šupka, předseda KPM UH


Milí přátelé,


elektronická registrace na výstavu Modelářský košt 2022, která se uskuteční 19. listopadu, byla spuštěna na odkazu ZDE.


Elektronicky registrovat je možné se do čtvrtka 17. listopadu 23:59. Poté bude možné registrovat se prezenčně při příjezdu na výstavu.


Těšíme se na vás!!!

Kdo jsme

Klub plastikových modelářů Uherské Hradiště sdružuje aktivní modeláře zejména z uherskohradišťského okresu, zabývající se lepením plastikových modelů letecké, pozemní a vodní techniky. 


25. listopadu 2025 pořádá sedmý ročník výstavy plastikových a papírových modelů žáků i seniorů v prostorách Klubu kultury v Uherském Hradišti.

Odběr novinek

Zůstaňte v obraze
Nejnovější články
bottom of page